Novákoviny

stránky publicisty Jana A. Nováka

Tajemství mořských hlubin

tajhlub2  Množství informací o podivných jevech v oceánu, vybočujících ze zajetých akademických kolejí je rozhodně nepřehlédnutelné. Dají se rozdělit na tři kategorie.

 

Svědectví o tzv. lochneské příšeře, o bermudském trojúhelníku smrti a podobných úkazech plní stránky novin, časopisů i knih už hezkou řádku let a je nápadné, že za tu dobu nedošlo v jejich řešení k významnému pokroku. Nevyhneme se v této knize ani jim, ale pokud možno tak, abychom pouze neopakovali to, co už bylo řečeno. Mnohdy totiž souvisí s jinými jevy, často ještě záhadnějšími.

Na druhou stranu je ovšem celá řada věrohodných údajů o jevech, se kterými si současná věda skutečně neví rady. Okolnosti jejich pozorování jsou takové, že o nich není důvod pochybovat. Přesto nejsou příliš známé, i když v mnoha případech nahánějí husí kůži mnohem spolehlivěji než osvědčené hity okurkových sezón.

A konečně je mnoho zpráv popisujících jevy, o kterých nevíme co si myslet. Tvrdit, že jsou nepravdivé je sice nejjednodušší cesta jak je smést ze stolu, ale až příliš to připomíná tvrzení renomovaných akademiků minulých dob, že kameny z nebe padat nemohou protože tam žádné nejsou.

Ostatně svět, ve kterém už je vše prozkoumáno, popsáno a rozškatulkováno, vyhovuje jen těm, jejichž mysl už není schopna přijímat nic nového a jejichž myšlenkový obzor se jednou provždy uzavřel. Skutečný svět takový naštěstí není. Oceán pokrývá přibližně 70 procent povrchu naší planety, na rozdíl od souše je to ale svět, který má tři rozměry a stále ještě mnoho neznámých - víme o něm méně než o povrchu Měsíce nebo Marsu. O tom, že je oblastí, kde se ukrývá mnoho záhad, vypráví tato kniha.

 

 

Knihu je možné objednat zde

http://www.kosmas.cz/knihy/153301/tajemstvi-morskych-hlubin/

 

 

 OBSAH KNIHY:

 

 1. Případ Utsuro-Bune 1803

2. Ruiny na dně moří

3. Utopené civilizace

4. Zapomenutí mořeplavci, záhadná plavidla

5. Tajemství severního Atlantiku

6. Ďábelská místa

7. Otazníky nad námořními katastrofami

8. Přízraky hlubin

9. Startují UFO z moře?

10. Jsou-li tam žáby taky?

11. Vyslanci oceánu - epilog

 

 

Ze stejného soudku

 
Joomla Templates: from JoomlaShack