Novákoviny

stránky publicisty Jana A. Nováka

Tipy a varování

Nový web o dronech

dronePro ty, koho zajímají kvadrokoptery, multikoptery, drony a podobné věci (především létající, ale příležitostně i plovoucí, lezoucí a jiné), jsme spustili nový web nazvaný Droneweb. Najdete tam všechno od novinek a aktualit, přes recenze, popisy konstrukcí, příběhy a analytické zprávy až po ekonomiku a legislativu nadějného a dramaticky rostoucího odvětví - a časem ještě mnohem víc. Droneweb má také svůj facebookový profil.

RECENZE: Zločiny a tragédie v českých dějinách

0liska1Téma vražd představuje osvědčený magnet na čtenáře, zvlášť pokud to nejsou ty poněkud překombinované zločiny vymyšlené autory detektivek, ale skutečné případy. Naše historie na ně není chudá - a když se námětu chopí zkušený autor, jakým Vladimír Liška bezesporu je, pak se dá očekávat čtení vzrušující i poučné zároveň.

Čtení o největších záhadách dávných Čech

lisk1Vladimír Liška je autor, který v tématice týkající se záhad představuje už téměř žijícího klasika, takže čtenáři vědí, co mohou očekávat. Své fanoušky nezklame ani v případě své zatím poslední publikace Největší záhady dávných Čech s výmluvným podtitulem Magická místa, tajemné bytosti, zázračné jevy.

S Vladimírem Liškou za tajemstvím starých kronik

liska-kr-sm1Vladimír Liška je mezi lovci záhad známý především z projektu Záře, který se zabýval sledováním UFO. Kromě toho ale publikoval také řadu textů o jiných záhadách a o historii. Nyní nakladatelství Alpress uvádí na trh jeho novou kniha Tajemství českých kronik, pověstí a mýtů.

 

FOTOREPORTÁŽ: Nová kniha Otomara Dvořáka

ot1Svou novou knihu Podbrdskou krajinou Rokycanska a Zbirožska včera ( 25. 9. 2014) křtil a podepisoval Otomar Dvořák, známý autor záhadologické literatury a historické beletrie. O akci byl velký zájem, sál rokycanského muzea nestačil, ani když se snesly všechny židle z okolí. Jako jeden z kmotrů jsem knihu samozřejmě dostal a hned po přečtení tu o ní bude recenze. Než k tomu dojde, tak zatím aspoň pár fotografií z úspěšné akce.

 

 

Ze stejného soudku

 
Joomla Templates: by JoomlaShack