Novákoviny

stránky publicisty Jana A. Nováka

Povídky

Vdova a stín

stinPřidávám další povídku, opět horor, takže pokud možno nečíst před spaním :-). 

Noční tramvaj

tramDlouho očekávaná noční tramvaj konečně vyjela ze zatáčky, unavené postavy se došouraly tmou k nástupišti a, když se otevřely dveře vystřídaly jiné unavené postavy, které vypadly zevnitř. Přidal se k nim, zavěsil se za madlo a snažil se moc nerozhlížet, protože noční tramvaj je mobilní džungle, v níž pohled do očí může vypadat jako agrese a někdy agresí i je. A zrovna, když na tohle pomyslel, ucítil na sobě něčí oči. Otočil se tím směrem a tehdy ji uviděl poprvé.

Horor: Zatáčka u křížku

povidkaUž dlouho jsem sem nedal žádnou povídku, tak to napravím: je léto, dovolené, nejlepší čas na oddechovou četbu I tentokrát to bude horor - i když zas tak úplně vymyšlený není...

Lilith (povídka)

lilith2Opět malý úlet ze světa faktů a hypotéz do beletrie - a tentokrát pro změnu trochu jinam než v předešlých povídkách: na pomezí hororu a snů s příměsí lehké erotiky. Někdy se lidem zdají fakt divné věci a ne vždycky s ránem skončí... Povídku jsem spolu s další kdysi poslal do časopisu XB-1, podle toho, že pak přišel nějaký honorář, nelze vyloučit, že došla zveřejnění. Nicméně slibuji, že tyhle literární poklesky tu nebudou moc často.

Sběratel (povídka)

sberatelZase jednou dělám výjimku a zařazuji sem sci-fi povídku. Tuhle berte s ještě větší rezervou než ty ostatní: napsal jsem ji za jedno odpoledne, když na mě z jednoho sci-fi magazínu vyskočily propozice soutěže, která měla uzávěrku následujícího dne. Nicméně soudím, že zastáncům spikleneckých teorií o čipové totalitě udělá radost – a když nic jiného, tak alespoň já jsem se při psaní dobře bavil.

 

Ze stejného soudku

 
Free Joomla Templates: by JoomlaShack