Novákoviny

stránky publicisty Jana A. Nováka

Létající talíř pro Hitlera

Létající talíř pro Hitlera

 

„…Pak se stalo něco nečekaného. Stříbřitý stroj se v rychlém letu najednou zastavil na místě, chvíli stál nepohnutě ve vzduchu a pak téměř bez přechodu vyrazil na opačnou stranu od bombardérů. Američtí piloti vydechli překvapením. Poslední, co spatřili, bylo, jak objekt ještě jednou změnil směr a s prudkostí rakety stoupal vzhůru, dokud se neztratil v temné modři oblohy. Nejednoho z nich napadlo, že jestli v tom nesedí Marťan ale Němec, tak se válka ještě protáhne…“

 


- - -

 

- Z čeho vlastně vycházejí pověsti o Hitlerově létajícím talíři?

- Víme o nacistických tajných zbraních opravdu všechno?

- Je důvod domnívat se, že taková zbraň skutečně existovala?

- Na jakém principu by fungovala a z jakých dřívějších výzkumů a zkušeností mohl její případný vývoj vycházet?

- A pokud takové projekty existovaly, proč nezměnily průběh války ani dnes používané technologie?

- A co se s nimi stalo po porážce Třetí říše?

 


ufonaci2

Významný britský letecký konstruktér Sir Roy Fedden po seznámení s výsledky německého výzkumu roku 1945 suše konstatoval: "Viděl jsem dost na to, abych pochopil, že kdyby se jim podařilo prodloužit válku jen o pár měsíců, museli bychom ve vzdušné válce čelit zcela novým smrtícím zbraním."


Vrchní velitel americké armády a pozdější prezident Dwight Eisenhower byl ještě konkrétnější. V knize Crusede In Europe napsal: "Stačilo 6 měsíců, aby vyvinuli zbraně, které by zvrátily výsledky války."

 

Na nic z toho, co je dnes o tajných zbraních Třetí říše veřejně známo, se výroky prezidenta Eisenhowera a Sira Feddena moc nehodí. Fedden zjevně necítil potřebu s výsledky svého šetření seznámit veřejnost - a asi věděl proč.


ufonaci3

Co všechno vlastně viděl v prvních měsících poválečného chaosu, v časech, kdy rozvědky pátrající po tajných zbraních ještě tápali a utajení tedy nebylo úplné?


Bylo by nepoctivé tvrdit, že zjistíme úplně všechno - není vyloučeno, že někteří mnohem mocnější a movitější pánové by dali dost za to, aby získali detailní a pravdivé informace o projektech typu V-7. A možná jiní ještě mocnější a ještě movitější zase naopak za to, aby se svět pravdu nikdy nedověděl.

 

Ale i tak to bude zajímavý a dobrodružný výlet. Z relativního bezpečí dnešní doby - která navzdory všem svým nedostatkům - pořád je tím nejlepším světem z možných, se budeme procházet dobou, která naopak patří k těm nejtemnějším a nejnebezpečnějším. Bude se procházet temnými kouty moci, v jejímž tajuplném a krutém stínu se zrodily technologie, které postrčily svět o celá desetiletí dopředu. Vyhledáme všechny indicie a mýty, navštívíme místa, jichž se týkají a pokusíme z nánosů bludů vyrýžovat zrnka toho, co je možné nebo skutečné.

 

A nakonec se podíváme na nejčastější argument proti existenci programu vývoje létajících talířů za druhé světové války: na tvrzení, že kdyby to byla pravda, pokročila by za dalšího více než půlstoletí natolik, že dnešní nebe by bylo plné létajících talířů.

- - -

 

Knihu Jana A. Nováka „Létající talíř pro Hitlera“  s podtitulem „Po stopách nacistické superzbraně“ vydává nakladatelství Albatros Media, Praha 2012. Má 356 stran, barevnou obrazovou přílohu a řadu černobílých ilustrací. Pokud ji nenajdete v nabídce svého knihkupce, můžete si ji objednat zde.

- - -

 

OBSAH KNIHY:

01. Mýtus jménem Reichsflugscheibe

02. Soumrak bohů

03. Bloudivé zjevení

04. Ohniví stíhači

05. Zrození legendy

06. Šílenci a géniové

07. Tajemství Argusovy roury

08. Po stopách konstruktérů

09. Ve stínu Apokalypsy

10. Černé slunce

12. Z hlubin neznáma

Přílohy

1. Chronologie

2. Literatura


 
Joomla Templates: by JoomlaShack