Novákoviny

stránky publicisty Jana A. Nováka

Pozvánka: Špicberky pod hladinou

spicberk

Špicberky nejsou běžnou rekreační nebo potápěčskou destinací. Jak se tam běžný Evropan ocitne? Potápěči Eva Kašparová a Mejla Dvořáček se tam ocitli z různých důvodů na stejném míst? ve stejnou dobu. Mejla je známý jeskynní potápěč a kameraman v jeskyních Českého krasu, na Sardinii i v Mexiku, nyní profesionál, nicméně stále napůl dobrodruh. O jejich cestě na Špicberky bude 14. března přednáška uspořádaná klubem Barakuda v plaveckém stadionu Eden v Praze

Eva si přišla do Barakudy udělat v březnu potápěčský kurz a později se zjistil motiv: má se v červnu potápět na Špicberkách! Dost dobrodružná potápěčská kariéra! Jako začínající polární bioložka se zúčastnila kurzu Centra polární ekologie spadající pod Přírodovědeckou fakultu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích  a Mejla měl celou expedici polárníků dokumentovat. A tak se tam oba přátelé Barakudy setkali a svoje dojmy, odborné výsledky polární expedice a video záznamy z nad- i pod- vodního areálu souostroví Špicberky vám přes předají poutavou formou ve středu 14.3.2012 od 19 hod. v klubu Barakuda v Praze-Vršovicích na plaveckém stadionu SLAVIA.

Přijďte nahlédnout do severských končin za polárním kruhem spadajících do norské správy. Jaké zde panují podmínky? Je zde opravdu tak drsné klima? Jak se bude měnit a v důsledku toho i vegetace? Jak s teplotním a světelným nekomfortem bojuje fauna a flóra nad i pod vodou? Pozvěte svoje známé z klubu a přijďte! Vstupné 50 Kč.
Podrobnosti a lokalizace klubu na www.barakuda-diving.cz
a na
http://www.barakuda-diving.cz/clanek-spicberky-nad-i-pod-vodou-14-3-2012-280-1818
Vhodná rezervace místa a další informace jsou na:  604 149 166,  272 730 951, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

You have no rights to post comments

 
Joomla Tutorial: by JoomlaShack