Novákoviny

stránky publicisty Jana A. Nováka

AKTA X

    Britská vláda nedávno zveřejnila další část archivů týkajících se UFO, což navzdory obecnému přesvědčení neznamená létající talíře řízené malými zelenými mužíky, ale prostě jen neznámé předměty na obloze. Z mnoha tisíců odtajněných hlášení si pak agentury pro své zprávy vybraly několik, které už na první pohled podali nepříčetní magoři, zbylé prý byly špatně rozpoznané meteory, letadla, planeta Venuše a jiné běžné jevy. Stejně před časem dopadlo zveřejnění archivů amerických a francouzských. Proč tedy vlády tyto záznamy drží pod zámkem i desítky let?

    Jednou z odpovědí může být případ, který se odehrál na americkém Středozápadě koncem 80. let. Tehdy tamní farmáři začali nápadně často ohlašovat spatření UFO - a samozřejmě byli vzápětí patřičně zesměšněni. Teprve mnohem později vyšlo najevo, že letecké firmy tu zkoušely bezpilotní létající prostředek Cypher, který vypadá tak trochu jako pneumatika.

    Jinými slovy: ne každý, kdo vidí létající talíř, je blázen, nebo hlupák. A zdaleka ne všechno, co vypadá jako létající stroj neznámé konstrukce, je meteor, obyčejné letadlo nebo planeta Venuše. Nelze dokonce vyloučit, že je to létající stroj neznámé konstrukce.

 

Jan A. Novák

Psáno pro Hospodářské noviny

You have no rights to post comments

Ze stejného soudku

 
Joomla Templates: by JoomlaShack